ozel-aksam-lisesi

Başer Eğitim Kurumları bünyesinde, İstanbul’da akşam lisesi  2009-2010 eğitim öğretim yılında Yenibosna’da faaliyetine başlamıştır.

Bahçelievler Özel Başer Akşam Lisesi adını alan kurumumuzda eğitim öğretim faaliyetleri aralıksız devam etmektedir.

Eğitim öğretimin ülkemizin ve gençlerimizin geleceği için ne kadar önemli olduğunun farkında olan kurumumuz özellikle eğitimlerini yarıda bırakmak zorunda kalan gençlerimize ve ilerlemiş yaşta olmasına rağmen okumak isteyen herkese kapılarını açmıştır.

Akşam Liselerinin gelecekte kazanacağı önemi önceden gören kurumumuz 2011-2012 eğitim öğretim yılında Bağcılar Özel Başer Akşam Lisesini faaliyete geçirmiştir.

Akşam Liselerinin statülerinin elinden alınmasına rağmen mevcut öğrencilerine verdiği sözü tutan kurumumuz onların geleceği için çalışmalarını sürdürmüş, bir çok öğrencimizin üniversiteye yerleşmesini sağlamıştır.

Akşam Liselerinin gelecekteki öneminin farkında olan kurumumuz temmuz 2014 yılında yayınlanan yönetmelik uyarınca yeniden öğrenci alımına başlamıştır.

Eski statülerine kavuşan akşam liseleri arasında ilkeli duruşu ve öğrencisine verdiği değer ile ön planda olan okullarımıza gelecekte daha fazla öğrenciye faydalı olmak amacıyla 2014-2015 yılında faaliyete başlayacak olan Bakırköy Özel Başer Akşam Lisesini de ekleyerek büyümeye devam ediyoruz.

Her ilçeye bir akşam lisesi kurma hedefiyle akşam lisesi eğitiminde ilk tercih edilecek okul olma yolunda ilerliyoruz.