aksam-lisesi-kayit

İstanbul’daki Akşam Lisemize kayıt olabilmenin ilk şartı öncelikle kendinize, iyi bir eğitim verbileceğimiz kanaatiyle bize inanmanız ve güvenmenizdir.

Eski adı ile Ortaokul Mezunları ve şuan ki tabirle İlköğretim Mezunları 18 yaşını doldurmuşlarsa Akşam Lisesine kayıt olabilirler.

18 yaşından küçük kişilerin Akşam Lisesine kayıt olabilmeleri için örgün öğrenim haklarını kaybetmiş olmaları gerekmektedir. Aynı sınıfta 2 kez üst üste kalan kişiler örgün eğitim haklarını kaybetmiş sayılırlar.

Herhangi bir nedenle Lise eğitimlerini yarıda bırakmış olan kişiler 18 yaşından büyüklerse Akşam Lisesi ‘ne kayıt yaptırabilirler. Bu öğrenciler eğitimlerine kaldıkları sınıftan devam ederek eğitim sonunda Lise Diploması almaya hak kazanırlar.

 

Açık Lise öğrencileri dilerlerse kayıtlarını Akşam Lisesine aldırarak, eğitimlerine sahip oldukları krediye uygun sınıftan başlayarak Akşam Lisesinde devam edebilirler.

Beklemeli öğrenciler Akşam Liselerine kayıt yaptırarak sorumlu oldukları dersleri Akşam Liselerinde geçerek Lise Diploması sahibi olabilirler.