seher-baser

Sevgili öğrenciler, saygı değer veliler,

Ömrünün yaklaşık 30 yılını insanımızın eğitimine adamış biri olarak Akşam Liseleri ve topluma katkıları konusunda sizlerle görüşlerimi paylaşmak istedim.

İstanbul’daki akşam liselerine 2007 yılında Bakırköy’de, 2009-2010 öğretim yılında da Yenibosna’da olmak üzere iki akşam lisesini ekleyerek siz değerli öğrencilerimizin hizmetine sunduk. Gençleri sokaktan okula çekmek, onları bizi biz yapan değerlerle buluşturmak, iş hayatında ve sosyal hayatta özgüveni olan, dürüst, ölçülü ve üretken bireyler yetiştirmeyi hedefledik. Her birini ailemizden biri gibi görerek gözetip kolladık. Akşam lisesi eğitimlerinde akıl, mantık, evrensel değerler ve insan olmanın erdemi etrafında bütünleşip ruh ve beden sağlıkları yerinde bireyler olmalarına yardımcı olduk.

Şükür ki geriye dönüp baktığımda, akşam lisesi mezunu öğrencilerimizi gördüğümde, iş ve sosyal hayatta başarılarını duyduğumda, onurlu ve erdemli davranışlarına şahit olduğumda hedeflerimize ulaşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Bu onuru ve mutluluğu, öğrencilerimizle birlikte bu yolda bizimle bıkmadan, usanmadan yürüyen akşam lisesi öğretmenlerimizle paylaşıyorum.

Akşam Lisesi dendiğinde bazılarının düşündüğü gibi sadece diploma veren okullar akla gelmemelidir. Özel Başer Akşam Lisesi bütün paydaşlarıyla uyum içinde eğitim ve öğretim faaliyeti yürüten büyük bir yuvadır. Akşam Lisesi çatısında oluşturulmuş bu yuvanın
sakinleri her zaman birbirlerine sevgi, saygı ve güven duyarlar. Bilirler ki “Geçtiğimiz yerlerde bıraktığımız izler, eğitimimizdir”.

Aksi olsaydı emin olun ne biz yaklaşık 8 yıldır bu işi sürdürebilir ne de sizler bizi tercih ederdiniz. Başer Akşam Lisesini tercihinizde yukarıda belirttiğim farkındalıklar etkili oldu ve bundan sonra da olacaktır.

Bizler 2014-2015 eğitim-öğretim yılına da aynı azim, şevk ve üst düzey donanımla hazırız. Başer Akşam Liseleri olarak sizleri de bu sevgi, saygı ve erdem iklimine bekliyor, ailemizin bir ferdi olmanızı umuyoruz.

Başer Akşam Liseleri bütün imkanlarıyla, insanımızı değerleriyle erdemle, ilimle buluşturmaya devam edecek, bu yolda sevgiyle yürümekten asla yorulmayacaktır.

Sizleri de aramıza bekliyoruz ve bilmenizi istiyoruz ki Başer Akşam Liselerine gelmekten asla pişmanlık duymayacaksınız.

Sevgi ve Saygılarımla,
Seher BAŞER