ekrem-gungor-baser-aksam-lisesi-muduruSevgili Öğrenciler, Saygı Değer Veliler,
2009-2010 öğretim yılından itibaren İstanbul Bahçelievler Yenibosna’da eğitim öğretim veren Akşam Lisemiz bu güne kadar 300’ün üzerinde öğrencimizin lise diploması almasını sağlamıştır. Akşam Lisemiz lise diplomalarını alan öğrencilerimizin eğitimli ve donanımlı bireyler olarak sosyal hayatta yer almalarına katkıda bulunmuştur.

İstanbul Yenibosna’daki Akşam Lisemizde bizimle birlikte oldukları süre içerisinde her yaş grubundaki öğrenclerimize; saygı, sevgi, doğruluk, kararlılık ve disiplin ekseninde psikososyal destek sağlayarak hayatta dik durabilmeyi, önce kendilerine sonra topluma yararlı bireyler olmayı öğretmeyi hedefledik ve bu hedefe ulaştık.

Biz akşam lisesinde sadece lise diploması vermedik. Buradan alınan eğitimin ardından yüzlerce öğrencimizin üniversite eğitimine başlamalarını sağladık. En son geçtiğimiz yıl mezun olan 22 öğrencimiz de ünversiteli olma başarısı gösterdi. Başta da belirttiğim gibi bizim amacımız öğrencilerimize sadece lise diploması vermek değil onları geleceğe hazırlamaktır.

İstanbul’daki Akşam Lisesi eğitimlerini tamamlayarak lise diplomalarını alan öğrencilerimizden çalışma hayatında olanlar da edindikleri moral ve özgüven sayesinde çalıştıkları iş kollarında daha başırılı oldular ve kariyerlerinde önemli ölçüde gelişme sağladılar. Bu durum eğitimci olarak bizleri mutlu ettiği gibi gelecek günler için hizmet kalitemizi arttırmak ve daha çok çalışmak için bizlere güç verdi.

Sevgili kardeşlerim,

Her ne sebeble olursa olsun lise eğitiminizi yarıda bırakmak zorunda kalmış olsanız da geç kalmış sayılmazsınız. Öğrenmenin yaşı yoktur sözünden yola çıkarak sizleri de akşam lisemize bekliyoruz. Bizi ziyaret edin, tanışalım, belki de hayatınıza yeni bir yön vermek için aradığınız fırsat bizlerdedir.
Sevgi ve saygılarımla,

Ercüment Ekrem GÜNGÖR
Özel Başer Akşam Lisesi Okul Müdürü